Drugo prikupljanje priloga za virtualnu zbirku

Poziv susjedima! Imate li fotografiju ili predmet koji bilježi trenutak iz povijesti Trešnjevke? Staru fotografiju Končareve? Kutiju Bizjak keksa? Ulaznicu za kino Triglav?

Donesite nam ih i pomozite da zajedno stvorimo virtualni fundus budućeg Muzeja susjedstva Trešnjevka –  kvartovskog muzeja koji će dati vrijednost pričama koje nisu dio službene povijesti.

Tijekom prvog prikupljanja fundusu budućeg muzeja priložene su stare fotografije Trešnjevke, kao i obiteljske fotografije Trešnjevčana i Trešnjevčanki, zatim publikacije i stari novinski članci posvećeni kvartu, odjeća iz trešnjevačke konfekcije Vesna, ulaznice nekadašnjeg kvartovskog kina Triglav u Okićkoj, ulaznice za sportska događanja u Ciboni i dr.

Iduće prikupljanje odvijat će se u sljedećim terminima:

26. – 28. 2. 2020.
Tehnički muzej Nikola Tesla, Savska 18
11:00 – 15:00 h
BAZA, Božidara Adžije 11
16:00 – 20:00 h

29. 2. 2020.
Tehnički muzej Nikola Tesla, Savska 18
10:00 – 13:00 h

Predmete i fotografije koje donesete nećemo preuzimati nego samo profesionalno snimiti. Te snimke kasnije će postati dio virtualnog fundusa budućeg muzeja.

Ako imate pitanja, pišite nam na blok@blok.hr.

Naslovnu fotografiju muzeju je priložio Alen Štefanić.

Fotografije iz obiteljskog albuma fundusu je priložila Ana Šlogar Hutter

Kaput iz konfekcije Vesna fundusu je priložio Tonči Vladislavić

Projekt "Muzej susjedstva Trešnjevka - izgradnja odozdo" provodi BLOK u partnerstvu s udrugama Centar za mirovne studije, SF:ius i K-zona te Tehničkim muzejem Nikola Tesla. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, u okviru operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali. Sadržaj ove objave isključiva je odgovornost BLOK-a.