Treće prikupljanje priloga za virtualnu zbirku

Posljednji poziv susjedima! Donesite nam svoje priče, predmete, fotografije i postanite dio Muzeja susjedstva Trešnjevka.

Od 26. do 28. svibnja u Tehničkom muzeju Nikola Tesla organiziramo treće prikupljanje priloga za virtualni fundus budućeg Muzeja susjedstva Trešnjevka.

Donesite nam svoje priče, predmete, fotografije, ispričajte nam uspomene i postanite dio Muzeja susjedstva Trešnjevka –  prvog virtualnog kvartovskog muzeja Zagreba.

|VAŽNO| Ovoga puta je, radi sigurnosnih razloga, priloge moguće dostaviti i putem emaila blok@blok.hr.

Do sada su, u dva kruga prikupljanja, fundusu budućeg muzeja priložene stare fotografije Trešnjevke, obiteljske fotografije Trešnjevčana i Trešnjevčanki, odjevni predmeti proizvedeni u trešnjevačkim tvornicama Vesna i Savremena žena, uniforma Trešnjevačkih mališana, publikacije i stari novinski članci posvećeni kvartu, svjedodžbe i ulaznice za kvartovske kino projekcije i sportska događanja u Ciboni, radovi slikara Matije Pokrivke, školske uspomene te razni drugi predmeti.

Treće ovogodišnje prikupljanje odvijat će se u sljedećem terminu:

|26. – 28. 5. 2020.|
Tehnički muzej Nikola Tesla, Savska 18
10:00 – 14:00 h

Predmete i fotografije koje donesete nećemo preuzimati nego samo profesionalno snimiti. Te snimke kasnije će postati dio virtualnog fundusa budućeg muzeja.

Ako imate pitanja, pišite nam u inbox ili na blok@blok.hr.

Dječje utrke ponedjeljkom na stadionu NK Zagreba, '73./'74. Fotografiju je snimio Bogdan Štefanić, a fundusu ju je priložio Eduard Štefanić.