Fotografije u Parku Zvonimira Milčeca

Današnji Park Zvonimira Milčeca, nekada jednostavno dio Trešnjevačkog trga, bio je omiljeno dječje igralište još od 40-ih, a zbog svojeg upuštenog položaja, svi ga pamte i kao omiljeno sanjkalište. Na ovim fotografijama vidimo obitelj Markus, majku Ivanku, oca Josipa i širu obitelj: tetu po mami Maju i gospođu Nadu Kentrić, očevu rođakinju, vlasnicu foto-radnje u Zagrebu, čiji je suprug Dušan i snimio fotografije. Na drugoj fotografiji Javorka pozira u haljinici od organdija koju joj je sašila mama, domaćica. Javorka se prisjeća da je mama mnogo šivala, a sjeća se i boje haljine koju teta Maja nosi na grupnoj fotografiji: fuksija sa zelenim "tufnicama". Mama je porijeklom iz Splita, dok je otac iz Bjelovara, a Trešnjevka je postala njihov dom nakon Drugog svjetskog rata. Iz Končareve se kasnije sele na Savsku cestu.

Inventarni broj
Zbirka