Sportski almanah Zagreba iz 1967.

Sportski almanah Zagreba izdavao je Savez organizacija za fizičku kulturu Zagreba ‘Sportska štampa’. Izdanje iz 1967. godine tiskala je NIP ‘Štampa’ Osijek. U publikaciji se spominju najveći uspjesi sportaša i sportašica te rezimira stanje sporta i sportske infrastrukture u Zagrebu 1967. godine. Među dobitnicima Nagrade fizičke kulture Zagreba za 1967. godinu spominje se i Ružica Meglaj, članica KK Trešnjevka i reprezentacije Jugoslavije. “U prvenstvu Jugoslavije njen klub Jugomontaža, odnosno Trešnjevka, stalno se nalazi u borbi za prvo mjesto. Iz godine u godinu primjećivan je napredak kako same Ružice Meglaj tako i njene ekipe, koja je ove sezone postigla svoj najznačajniji uspjeh - osvajanje titule prvakinja Jugoslavije”, navodi se u almanahu. U toj sezoni košarkašice Trešnjevke doživjele su samo tri poraza. U almanahu je zabilježen i oproštaj od sportske karijere atletičarke Mladosti Olge Šikovec Luncer. Kao sprinterica Šikovec Luncer je na prvenstvima Jugoslavije osvojila 24 naslova prvakinje u razdoblju od 1955. do 1965. godine. S Mladosti je 1965. godine osvojila i ekipno prvenstvo Jugoslavije. Kada se 1966. povukla iz atletike, bila je tajnica Akademskog atletskog kluba Mladost. Mirjana Resler, još jedna članica Mladosti, postigla je veliki uspjeh 1967. godine - osvojila je zlatnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji na juniorskom Europskom prvenstvu u stolnom tenisu održanom u Danskoj. U vremeplovnoj rubrici ‘Iz povijesti sporta’ donosi se kratka crtica o Hrvatskom sportskom klubu Trešnjevka iz Sportskog almanaha Zagreba iz 1935. godine. “Klub je na Trešnjevci razvio živ društveni život okupivši u raznim sekcijama oko sto članova, koji su regrutirani većinom od srednjeg i radničkog staleža”, navodi se u rubrici.

Inventarni broj
Zbirka