Fotografije Saniboja Žugića u majici Pizzerije Purger

Fotografije klavijaturista i elektro-inženjera Saniboja Žugića koji je gotovo cijeli svoj život, od mladosti, živio na Trešnjevci na križanju Ozaljske (tadašnje Končareve) i Žumberačke. Saniboj je sedamdesetih i osamdesetih bio poznato ime u zagrebačkim underground glazbenim krugovima. Svirao je vlastitu glazbu, uglavnom elektroniku i elektroakustiku, a imao je nekoliko bendova – Sona, Homo Kiborg i Hamatri. Poznat je po tome što je krajem sedamdesetih, od komponenata koje je nabavio većinom iz Londona, sagradio „sanisint“ – prvi modularni sintesajzer u Jugoslaviji. Na ovim fotografijama vidimo Saniboja kako se svojim motorom vozi Trešnjevkom u bijeloj majici Pizzerije Purger, u kojoj je radio osamdesetih godina. Poznata Pizzerija Purger otvorena je 1979. godine u Ozaljskoj (tada Končarevoj) blizu Parka Stara Trešnjevka odnosno blizu stana u kojem je Saniboj živio, i još uvijek posluje na istoj adresi.

Inventarni broj
Zbirka