Zbornik radova Kulturno stvaralaštvo radnika Nikole Tesle

Zbornik radova Kulturno stvaralaštvo radnika Nikole Tesle, koji je izdala Komisija za kulturu tvornice telekomunikacijskih uređaja Nikola Tesla u listopadu 1989., a tehnički urednik je bio Josip Dvoraček. Prva kulturno-umjetnička sekcija osnovana je 1975., a ubrzo su slijedile i druge. U zborniku su zastupljena ostvarenja radnika u poeziji, prozi, fotografiji, slikarstvu i drugim medijima. Tvornica Nikola Tesla osnovana je 1949. godine kao posljedica nastojanja vlasti FNRJ da uspostave vlastitu proizvodnju telekomunikacija, što je važan element ekonomskog razvoja zemlje u cjelini i dokidanja ovisnosti o uvozu tehnologije. Nakon pretvorbe i privatizacije, švedski Ericsson je 1995. postao najveći pojedinačni vlasnik, a firma je promijenila ime u Ericsson Nikola Tesla. Usprkos problemima s kojima se suočavala 1990-ih, opstala je do danas. U 7 desetljeća dugoj povijesti, kroz tvornicu je prošlo više od 20.000 radnika.

Inventarni broj
Zbirka